НОВИНИ

Росія "помстилася" Україні за невступ у Митний союз оподаткуванням українських авто

Із 1 вересня сплата утилізаційного збору за транспортні засоби при постачанні з України до Росії здійснюватиметься у повному обсязі. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві повідомив заступник начальника Головного управління федеральних митних доходів і тарифного регулювання ФМС Росії Рустам Хакімов.

«У нас федеральним законом перелік пільг встановлений і там пільги тільки для держав – членів Митного союзу передбачені. Чи суперечить це зоні вільної торгівлі, я зараз не готовий прокоментувати», – сказав Хакімов.

При цьому він повідомив, що подальші переговори з цього питання веде міністерство промисловості і торгівлі РФ.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи буде виняток щодо стягуванню цього збору для автомобілів, вироблених в Україні, він сказав: «Федеральним законом це поки що не передбачено».

При цьому він зазначив, що ставки утилізаційного збору регулюватимуться окремою постановою уряду РФ, яка вийде протягом найближчих днів.

Хакімов повідомив, що ФМС уповноважена стягувати цей збір. За його словами, це робитиметься з транспортних засобів, вироблених у РФ виробниками, які не прийняли на себе зобов'язання з безпечної утилізації, а також при ввезенні транспортного засобу в РФ фізичними і юридичними особами за винятком тих, хто звільнений від його сплати. За його словами, це стосується насамперед автомобілів, вироблених у країнах Митного союзу.

Нагадаємо, на початку серпня президент РФ Владімір Путін підписав закон про введення в Росії утилізаційного збору на нові і не нові автомашини. Згідно з новим законом, з 1 вересня 2012 року буде сплачуватися утилізаційний збір за кожний транспортний засіб, як ввезений в Росію, так і вироблений на її території. Навантаження щодо утилізації повністю ляже на виробників та імпортерів, тобто буде закладатися у вартість машин.

В уряді України вважають, що введення Росією з утилізаційного збору на  не узгоджується з нормами Договору про Зону вільної торгівлі СНД.

Також в уряді вважають, що таке одностороннє рішення Росії суперечить Договору Євразійської комісії, згідно з яким, саме комісія є єдиним постійно діючим регулюючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Прем'єр-міністр Микола Азаров 16 серпня заявив, що введення 30-процентного утилізаційного збору на автомобілі приведе до значного зменшення постачань українських автомобілів до Росії і навпаки.

На думку експертів, введення Росією з 1 вересня утилізаційного збору на автомобілі приведе до подорожчання українських автомобілів у РФ на 10-12%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.