"Якщо б учасників Євромайдану хвилював курс гривні, вони б продовжували навчання, роботу, а не виходили на Майдан. Будь-яка дестабілізація політичної ситуація впливає, насамперед, на наші економічні показники, в тому числі і на валютний курс", – заявив Азаров.
"Втрата курсової стійкості, валютної стабільності не тільки підвищення витрат наших виробників, але і підвищення витрат бюджету: нам більше треба буде платити за зовнішніми зобов'язаннями. Наші люди стануть біднішими, тому що в абсолютному вираженні, якщо співвідносити їх доходи до долара, то природно зміна курсу призведе до реальної втрати купівельної спроможності", – переконаний прем'єр.
"А ми зараз не можемо допустити, тому що основа розвитку України і підтримання стабільності в Україні – розвиток внутрішнього ринку. Якби нам не було складно, наш товарообіг зріс на 12% за 10 місяців. Це означає, що наші люди на ці 12% стали купувати більше товарів, продуктів харчування. Ось основа для стабільності. Ми не впали", – запевнив прем'єр.
Як відомо, Євромайдан у Києві триває з 21 листопада після розпородження Кабміну про призупинення підписання угоди про асоціацію з ЄС. Протести охопили й інші регіони України.
Нагадаємо, 30 листопада вночі бійці спецзагону міліції «Беркут» жорстоко розігнали мирну акцію протесту на Майдані Незалежності.
За словами речниці головного управління МВС у Києві Ольги Білик, міліція затримала 31 особу за хуліганські дії під час акції на підтримку євроінтеграції в центрі Києва. Госпіталізовано було 7 осіб.
Начальник головного управління МВС у Києві Валерій Коряк взяв на себе відповідальність за розгін Євромайдану і заявив, що готовий піти у відставку, якщо таке рішення ухвалить керівництво МВС або прокуратура.
У Київській прокуратурі вже зареєстрували 28 заяв від потерпілих в результаті дій правоохоронців.
Із засудженням дій українських силовиків виступили США та країни Євросоюзу.