Азаров таємно передав Януковичу чотири конфісковані митниками мерседеси

26 Травня 2012, 09:16

Згідно з номерами кузовів, всі «мерседеси» 2008 року випуску. Вартість таких автомобілів становить від $350 тис до $500 тис.

Розпорядження уряду не було опубліковано згідно з чинним порядком. На запит ZN.ua в секретаріаті Кабміну повідомили, що «згідно з чинним законодавством, текст розпорядження віднесено до інформації з обмеженим доступом».

Згідно з законом «Про доступ до публічної інформації», чиновники мають можливість не оприлюднювати інформацію, коли «шкода від обнародування такої інформації переважає над громадським інтересом в її отриманні».

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко прокоментував відповідь Кабміну: «Текст цього розпорядження повинен бути опублікований на сайті КМУ. До цього його зобов'язує п. 2 ч. 1 ст. 15 ЗУ "Про доступ до публічної інформації". Але Кабінет міністрів постійно порушує цю норму, не оприлюднюючи більшу частину прийнятих ним актів. Відмова в наданні копії розпорядження виглядає необгрунтованою, оскільки інформація не може просто належати до категорії обмеженого доступу».

«Кабмін повинен пояснити, до якої з підкатегорій обмеженого доступу належить (службова, секретна) і чому. Якщо в розпорядженні і є якась службова інформація, то воно все ж має бути оприлюднена з купюрами (наприклад, при наявності підстав модель авто може не вказуватися, тільки марка, можливо вилучення номерів кузова, – зазначив юрист.