Азаров роздав міністрам завдання на 2013 рік

3 Січня 2013, 15:05

За словами Миколи Азарова, необхідно енергійно управляти програмою імпортозаміщення, скорочення негативного сальдо зовнішньоторгового балансу, за що особисту відповідальність несуть перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов і міністр економічного розвитку та торгівлі Ігор Прасолов.

Крім того, прем’єр наголосив на необхідності відновлення роботи нафтопереробної, хімічної галузей та електрометалургії. «А для цього добитися реалізації уже прийнятих рішень, спрямованих на зменшення виробничих витрат вітчизняних виробників у цих галузях. За це особисто відповідають віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко та міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький», – сказав Азаров.

Також, за його словами, поточного року має запрацювати програма індустріального будівництва житла, водночас повинно продовжуватись капітальне будівництво соціальної інфраструктури відповідно до графіків, виконання яких буде  під контролем Азарова. Особисту відповідальність за реалізацію програми покладено на віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула і міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника.

За словами Азарова, Україна має всі можливості використати позитивний фундамент, закладений проведенням Євро-2012, для розвитку туристичної галузі і активної експлуатації сучасної спортивної інфраструктури, над чим має працювати віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко.

Крім того, наголосив Азаров, у 2013 році багато треба зробити для прискореного розвитку транспортної галузі, підвищення якості та ефективності пасажирських і вантажних перевезень. «Ми будемо будувати автостради і швидкісні залізниці, оновлювати парк технікою вітчизняного виробництва. Це завдання покладене на міністра транспорту та інфраструктури Володимира Козака», – сказав прем’єр-міністр.

За словами Азарова, серйозний поступ потрібен в індустріалізації сільськогосподарського виробництва. «Позитивні зрушення в тваринництві треба не просто закріпити, а вивести на новий рівень. Вирощування зернових практично всюди, де є умови, треба здійснювати за передовими індустріальними технологіями. І вже зараз розпочати підготовку до непростої – це вже сьогодні зрозуміло – весняно-польової кампанії», – наголосив прем'єр, додавши, що відповідає за цей напрям міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Також Микола Азаров доручив міністерству соціальної політики запровадити щотижневий моніторинг виплати зарплати і соціальних допомог, і регулярно доповідати уряду про стан справ з цього питання. 

Окрім того, Азаров звернув особливу увагу Міністерства фінансів на контроль за обґрунтованістю формування місцевих бюджетів і на жорстке дотримання бюджетної дисципліни.

Також прем’єр-міністр поставив уряду  завдання у 2013 році забезпечити зростання ВВП щонайменше до рівня 3,5%. 

Нагадаємо, 24 грудня Віктор Янукович призначив новий склад Кабміну.

Читайте також: Повний склад нового уряду: група Фірташа, «Сім’я» та донецька «гвардія»