НОВИНИ

Азаров забов’язав уряд забезпечити зростання ВВП на 3,5%

Прем’єр-міністр Микола Азаров поставив завдання у 2013 році забезпечити зростання валового внутрішнього продукту щонайменше до рівня 3,5%. Про це він заявив під час засідання Кабінету міністрів 3 січня.

«Нам необхідно активізувати економічний розвиток таким чином, щоб у поточному році забезпечити як мінімум до 3,5% зростання ВВП»,- сказав Азаров.

При цьому він зауважив, що 2012 рік, з усіма його проблемами і труднощами, створив непоганий фундамент для продовження перетворень і модернізації країни у 2013 році.

Читайте також: 2012-й рік очима Азарова: прискорена євроінтеграція, відродження тваринництва і найкращі вибори в незалежній Україні

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, ВВП України в третьому кварталi 2012 року впав на 1,3% порiвняно з третiм кварталом 2011 року, тодi як у першому кварталi зростання становило 2%, у другому - 3%.

Прем'єр-мiнiстр Микола Азаров раніше визнав, що через погiршення свiтової кон'юнктури у 2012 роцi зростання української економiки виявиться набагато меншим, нiж заплановане у 3,9%. "Добре, якщо матимемо плюс по завершеннi року", - сказав глава уряду.

Наприкінці листопада Кабінет міністрів затвердив уточнений макроекономічний прогноз на 2013 рік, зокрема зростання ВВП на рівні 3,4%, зі збільшенням його номінального значення до кінця року до 1576 млрд грн, а інфляцію - 4,8%. 

Експерти прогнозують зростання валового внутрішнього продукту у 2013 році на 0,5%.