Азаров попросив Брюссель не робити висновки про Україну із заголовків газет

18 Травня 2012, 18:13

Коментуючи результати поїздки, Азаров сказав: «Найголовніше, що Рада зі співробітництва ЄС-Україна відзначила значний прогрес України у виконанні програми дій зі співробітництва з ЄС. Це дуже позитивно».

«Безумовно, європейську сторону цікавили і наші відповіді на резонансні теми, такі як справа Тимошенко, і з цих питань були дані європейцям абсолютно відкриті і вичерпні пояснення. З президентом Європарламенту паном Шульцом були обговорені питання співпраці, перспективи ратифікації Угоди про політичну асоціацію. Зокрема, для врегулювання спірних питань пан Шульц запропонував свій план. Він полягав на тому, що, по-перше, пані Тимошенко буде запропоновано надання медичної допомоги з боку Євросоюзу, і ми погодилися, що така допомога може бути Україною прийнята. Ним було також запропоновано, щоб в процесі касаційного розгляду кримінальної справи сам процес був максимально відкритим, а європейські юристи могли б отримати доступ до розгляду цієї справи», – цитує прем'єра ЛІГАБізнесІнформ.

При цьому Азаров запевнив, що українська сторона повністю відкрита перед Європою: «У нас немає ніяких таємниць, і тому ми вважаємо, що участь кваліфікованих фахівців дозволить зняти ті спекуляції, які виникли навколо цієї кримінальної справи. Ми зацікавлені в тому, щоб цей процес був прозорий, і пані Тимошенко мала можливість достатньо захистити свою позицію».

«В цілому поїздка в Брюссель сприяла розвитку діалогу, роз'яснення наших позицій, і ми ясно й аргументовано виклали свою позицію. І в черговий раз сказали нашим партнерам, що висновки треба робити не виходячи із заголовків газет, а детально і об'єктивно розбираючись у ситуації. І в будь-якому випадку треба вислуховувати дві позиції, а не приймати на віру тільки одну. Мені здається, наше бажання бути об'єктивними з розумінням було прийнято нашими партнерами», – підсумував глава українського уряду.