Азаров похвалив себе за стабільне “покращення” і наказав захистити його від зовнішніх впливів

7 Серпня 2013, 13:39

Азаров зокрема звернув увагу членів уряду на складнощі цьогорічного бюджетного процесу.

«З одного боку, негативні впливи світової рецесії продовжують позначатися на нашій експортоорієнтованій економіці. З іншого – блокування роботи Верховної Ради зірвало графік бюджетного процесу. Так, уряд не отримав висновки і зауваження законодавців до Бюджетної резолюції». – пояснив прем’єр .

Він наказав в таких «непростих умовах» розробити і вчасно прийняти збалансований бюджет.

«Макроекономічна стабільність – це головне досягнення уряду протягом трьох років роботи. Саме вона дозволяла нам забезпечувати збільшення соціальних стандартів та економічний розвиток на тлі економічної і соціальної кризи в ряді сусідніх країн. Зазначу, що це підтверджується і динамікою першого півріччя поточного року: оборот роздрібної торгівлі збільшився на понад 11% під впливом зростання реальної заробітної плати на 10% та практично нульової інфляції». – пояснив Азаров.

Читайте також: "Покращення": економічна криза в Україні поглиблюється

Він підкреслив, що уряд не має права на помилку, а тому продовжить наступного року «виважену, збалансовану бюджетну політику».

«На це спрямовані соціальні ініціативи Президента, Національний план дій та Програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки», – наголосив Азаров.

З огляду на це, він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з НБУ надати «обґрунтований, надійний прогноз макроекономічних показників»

За словами Азарова, перспективи розвитку світової економіки у 2014 році знову невизначені, а тому потрібно «максимально убезпечити вітчизняну економіку від зовнішніх впливів».

Як повідомлялось, у травні в Україні стався різкий спад промислового виробництва, який склав 9,3% (до аналогічного місяця минулого року). В уряді визнали, що прогнози щодо поліпшення ситуації в економіці не виправдалися.

Нагадаємо, МВФ очікує за підсумками року нульове зростання української економіки, а Європейський банк реконструкції та розвитку – спад на 0,5%. "

У березні заступник державного секретаря США Венді Шерман під час візиту в Україну пояснив прем’єр-міністру Миколі Азарову, що його «покращення» – насправді рецесія.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку – серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Читайте також: Економіка à-la russe тримає Україну в бідності