За його словами, такий механізм діє в США.
«У США, до речі, діє закон, за яким антимонопольні органи в разі перевищення ціни (на бензин) мають право закрити заправки, – опечатати їх. Ось ми думаємо, чи не варто нам вдатися до такого американського ринкового механізму», – сказав прем’єр.
При цьому він наголосив, що заправок в Україні на сьогоднішній день більш ніж достатньо.
«У нас більш ніж достатньо заправок, і якщо хтось почне гратися – ось такий жорсткий захід застосувати. По-іншому виходити (із ситуації) не можна», – сказав Азаров.
За його словами, 60% пального в Україні – імпортного виробництва, яке поставляють переважно три компанії. І є підстави вважати, що підвищення ціни на бензин відбувається за взаємною згодою цих компаній.
«Зараз уряд веде антимонопольне розслідування, тому що дуже дивно, що три компанії якось одночасно піднімають ціни і виходять за рамки того коридору, який встановлюється», – сказав прем’єр.
При цьому він наголосив, що нафтопродукти, які виробляють в Україні, завжди майже на 50 копійок дешевші, ніж нафтопродукти, які реалізують ці три компанії.
4 січня АМКУ порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин марок А-95 і А-92 з боку компаній "Лукойл-Україна", "ОККО-Нафтопродукт", "Континент НефтоТрейд" (бренд WOG), "Альянс Холдинг" (Shell) і "Кершер" ("ТНК-ВР Коммерс").
Міністерство енергетики й вугільної промисловості пояснює зростання роздрібних цін на нафтопродукти в Україні світовими тенденціями й діяльністю окремих імпортерів палива, і вважає прийнятною сьогоднішню ціну на бензин. А експерти вважають, що ціни на бензин в Україні навіть є заниженими.
Тим часом українські автомобілісти готуються до «бензинового» Майдану.