Азаров обіцяє, що бюджетники зустрінуть Новий рік з грошима і оптимізмом

28 Листопада 2012, 11:53

«Хочу висловити впевненість, що ця проблема, як багато інших, буде вирішена. Сьогодні ми приймемо рішення про виділення додаткових коштів на виплату зарплати в грудні. Так що всі можуть бути впевнені, що новорічні свята ми зустрінемо з гарним настроєм і оптимізмом», – пообіцяв Азаров.

Він додав, що влада проаналізувала проблему із затриманням заробітної плати.

«Ситуація насправді настільки некритична, наскільки й неприйнятна. Тому що її використовують для політичних спекуляцій і нагнітання напруги», – сказав прем’єр-міністр.

Глава уряду доручив міністрові фінансів та міністрові соцполітики 29 листопада провести загальноукраїнську селекторну нараду з усіма керівниками регіонів, де з'ясувати причини затримання зарплати «предметно по кожному випадку».

«Доручаю негайно надати фінансову допомогу в тих випадках, коли вона об’єктивно необхідна. Але при цьому я вимагаю спитати з керівників регіонів, як вони використовували за останній місяць бюджетні кошти. Є непоодинокі випадки, коли окремі чиновники, розраховуючи, що з виплатою зарплати уряд завжди допоможе, витрачають кошти не на першочергові цілі», – зауважив він.

«Розрахувався з людьми – і тільки після цього дозволяй собі якісь витрати», – звернувся прем’єр до керівників регіонів.

Як раніше повідомлялося, Азаров  заявляв, що коли у керівників міст є дефіцит коштів, то вони завжди можуть звернутися за допомогою до обласної або центральної влади. Проте наголосив, що вони мають робити це «по-людськи», а не агресивно.

Пізніше прем'єр-міністр доручив підлеглим розібратися із затриманням виплат заробітної плати. До цього його підштовхнули публікації у ЗМІ та звернення громадян, які надходили до урядового контактного центру та на сторінку прем’єра у Facebook.