«Голосування відбулось абсолютно на всіх дільницях, ніде волевиявлення наших громадян не було ускладнене або зірване. Явка була високою і в цілому відповідала активній позиції політичних сил і громадян під час передвиборчої кампанії. Безпрецедентні зусилля, яких ми вжили для забезпечення відкритості виборів, виправдались», – заявив Азаров.
Він переконаний, що відеофіксація всюди працювала надійно.
«Ми це зробили, незважаючи на те, що для реалізації цього масштабного проекту був украй стислий термін і далеко не європейські умови щодо якості зв’язку, наявності досконалої інтернет-мережі тощо. Відеофіксація стала потужним превентивним заходом проти порушень і фальсифікацій. А також є документальною базою у спірних випадках», – впевнений прем’єр.
За його словами, усі спостерігачі мали необхідний доступ до виборчого процесу, а представники політичних сил-учасниць виборів контролювали всі процеси в ході виборів, «наскільки мали бажання і сили».
«Загальна кількість зафіксованих порушень та їх суть такі, що абсолютно не дають підстав сумніватися у легітимності виборів, у тому, що відбулось дійсно вільне, свідоме волевиявлення громадян України. Нарешті, підрахунок голосів практично завершено. І що ж ми бачимо? Що відомості, офіційно оприлюднені Центральною виборчою комісією, практично співпадають з даними екзит-полів та соціологічних опитувань щодо результатів правлячої партії та її головних опонентів. Щоправда, окремі опозиційні сили отримали результат більший, ніж передбачали соціологи. Але це питання не до влади», – підкреслив Азаров.
Вын пояснив членам уряду, що перед ними «класична картина добре організованих, демократичних, чесних і прозорих виборів».
«Як би це не заперечували наші запеклі противники. До, речі, якщо об’єктивно почути думки, оцінки і звіти міжнародних спостерігачів, які вже оприлюднені, то вони зафіксували те ж саме», – підкр6еслив Азаров.
Як повідомлялось, 29 жовтня Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили про важливість того, щоб українська влада забезпечила належне встановлення результатів виборів.
Водночас, група спостерігачів від ОБСЄ оприлюднила попередній звіт, у якому вказала на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.
США вважають парламентські вибори на Україні «кроком назад» у розвитку демократії в країні.
Також міжнародна Місія громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні, до якої увійшли спостерігачі з Комітету виборців України, ОПОРИ, CANADEM, OSCE/ODIHR, ENEMO, Світового конгресу українців вважає, що виборча кампанія і безпосередньо день голосуваннясупроводжувалися порушеннями.
Нагадаємо Тиждень.uа, Микола Азаров в моменти оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.
Читайте також: Жадібність і нерви переможців: ПР відзначила вибори з ображеним Азаровим і розлюченими найманцями