Азаров: асоціація з ЄС спровокувала б банкрутство України і соціальний колапс

18 Грудня 2013, 11:31

«Давайте змоделюємо, як би розвивалися події, якби не було цих домовленостей (Януковича з Путіним, – Ред.), якби приблизно місяць тому ми не прийняли важке, але необхідне рішення – призупинити процес підписання угоди, відкласти його на термін. Очевидно, що після кілька днів гучних аплодисментів з приводу підписання Україну накрила б жорстка реальність. Вже сьогодні ми були б змушені піти на вимоги Міжнародного валютного фонду, а саме: вдвічі підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги; різко знецінити національну валюту (до речі, все, поставили крапку на цьому); скоротити витрати бюджету до мінімуму; скасувати державну підтримку сільського господарства; заморозити зарплати і пенсії та соціальні допомоги, а іноді і скоротити їх», – розповів Азаров.

За його словами, при цьому Україна продовжує платити надмірну ціну за газ, яку влада вже не могла витримати.

«Почали б закриватися підприємства, серед зими почало б відключатися опалення наших міст. Наприклад, Київ – 2 млрд. боргів, а ми ж продовжуємо опалювати, продовжуємо фінансувати ці витрати, і жодної перспективи виходу з жорсткої кризи при цьому у нас би не було. Що очікувало б Україну? Я відверто питаю, що б очікувало Україну? Відповідь очевидна – банкрутство і соціальний колапс. Ось який новорічний подарунок чекав би на народ України в цьому випадку», – наголосив Азаров.

Як повідомлялось, 17 грудня в Москві під керівництвом президентів Владіміра Путіна і Віктора Януковича відбулося засідання російсько-української міждержавної комісії. У результаті був підписаний пакет з 14 документів. Зокрема, російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів.

Російський уряд також розмістить частину свого Фонду національного добробуту в розмірі $ 15 млрд. у цінних паперах українського уряду. Що тепер повинен Київ Путіну в обмін – сторони не повідомили.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС для відновлення активного діалогу з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу.