Азаров активізуватиме розвиток економіки деклараціями і посиленням фіскального тиску

25 Січня 2013, 09:47

Програма акцентує увагу на шести напрямах економічної політики. В першу чергу влада цікавиться конкурентоспроможністю України, яку гнітить висока вартість кредитних ресурсів, надмірний податковий тиск, висока енергоємність виробництва і непрозора політика тарифоутворення. Тому в 2013 році почнеться поступове приведення тарифів у сфері тепло-, водопоставки та водовідведення до економічно обгрунтованого рівня. Ще тиждень тому Азаров запевняв, що підвищення тарифів ЖКГ для населення не відбудеться, пише «КоммерсантЪ-Украина»..

Посилювати конкурентоспроможність економіки держава буде одночасно з посиленням податкового тиску для "забезпечення збалансованості держфінансів". У цьому році введуть загальне декларування доходів громадян (+1 млрд грн), підвищена ставка акцизу на кузови легкових автомобілів (+700 млн грн), а на операції з поставки лікарських препаратів і виробів медичного призначення запровадять ставку ПДВ у 7% замість нульової (надходження не прораховані). Планована ліквідація частини податкових пільг дасть держбюджету до 7 млрд грн. Продовжиться і дерегуляція. У МЕРТ розраховують, що спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру призведе до збільшення кількості компаній на 20%. Запуск у 2013 році 40 інноваційних проектів у технопарках з оборотом в 12 млрд грн допоможе створити до 5 тис. робочих місць.

Скромну допомога очікує і малий бізнес. Йому видадуть за два роки 50 мікрокредитів на 20,6 млн грн. У програмі знайшлося місце і для обіцянки легалізації зарплат, зокрема шляхом зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Крім цього, у програмі розраховують на підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2013 році, після чого повинна бути його ратифікація та набрання чинності.

Вся програма, за даними прем'єр-міністра Миколи Азарова, обійдеться в 180 млрд грн, але вже в 2013 році забезпечить зростання ВВП на 2,5-3,4%.

За словами генерального директора Бюро економічних і соціальних досліджень Валерія Гладкого, такі програми експерти читають з 2000 року. І в них, крім механізмів надання держгарантій, імпортозаміщення і пільг, нічого нового немає. Тому, як і попередні реформи, ця також залишиться на папері.

"Потрібно було робити реформи перед кризою. А зараз потрібно розвивати капіталовкладення, щоб заміщати падіння попиту. А ми, наприклад, при підготовці до Євро-2012 витратили гроші на те, що не генерує додану вартість. Тож у бюджету немає ресурсу, є лише держгарантії", – обурений він.

читати ще