Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наполягає на доставці в Україну “чорних скриньок” збитого в Ірані літака Міжнародних авіаліній України. Про це він сказав під час телефонної розмови з іранським колегою Мохаммадом Джавадом Заріфом, передає прес-служба глави держави.
Також Кулеба нагадав про зобов'язання Ірану виплатити компенсації родинам загиблих пасажирів.
"Міністр закордонних справ Ірану зауважив, що заява одного з іранських депутатів, яка раніше збурила громадську думку в Україні, не відповідає дійсності та офіційній позиції Ірану і вже отримала відповідну правову оцінку. Він також нагадав, що ряд осіб вже були затримані у ході розслідування", – йдеться також у повідомленні.
Нагадаємо, літак Boeing 737 МАУ розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані 8 січня. Лайнер виконував рейс Тегеран-Київ (PS 752). Загинули всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. На борту перебували громадяни України (11 осіб, включно з дев’ятьма членами екіпажу), Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії. МАУ оприлюднила імена загиблих членів екіпажу та список пасажирів.
Як свідчив звіт іранської сторони, літак зайнявся перед катастрофою і намагався повернутися в аеропорт. На загоряння перед катастрофою вказують повідомлення очевидців, а траєкторія польоту свідчить про те, що лайнер збирався повернутися в аеропорт вильоту. Водночас, екіпаж літака не повідомляв про незвичайні обставини під час польоту. Після зіткнення з землею стався вибух. У МАУ заявили, що літак був справний, і не припускали помилку екіпажу.
Згодом Іран визнав, що літак "ненавмисно збила" іранська ракета. Як з’ясувалося пізніше, іранські військові три дні приховували від президента країни факт збиття літака.
В Ірані спалахнули протести з вимогою відставки верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї після визнання Тегераном збиття літака. За підозрою в організації акцій протестів було затримано посла Великої Британії в Ірані Роберта Макера.
Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування за трьома статтями ККУ: порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту; умисне вбивство; умисне знищення або пошкодження майна.
14 січня Іран заявив про арешт кількох осіб у справі щодо збиття літака. Президент країни Хасан Рухані закликав створити спеціальний суд для розслідування авіакатастрофи.
Україна офіційно направила Ірану дипломатичну ноту. Верховна Рада ухвалила офіційну заяву щодо літака, у якій повністю покладає відповідальність за катастрофу на Тегеран та вимагає забезпечити проведення прозорого розслідування.