За повідомленням прес-служби, більшість причин аварій – організаційні.
«До того ж нещасні випадки сталися на шахтах як державної, так і приватної власності, що свідчить про неефективне функціонування системи управління охороною праці в галузі», – повідомляє прес-служба.
За словами, голови Держгірпромнагляду Олександра Хохотви, інспектори, які контролюють дотримання законодавства у вугільній галузі, протягом наступного місяця виконуватимуть свої обов’язки в особливому режимі.
«Особлива увага під час здійснення цього заходу приділятиметься дотриманню пилогазового режиму, правил безпеки під час проведення струсного підривання, дотримання паспортів кріплення вибоїв тощо», – наголосив Хохотва.
За інформацією Держгірпромнагляду, лише з початку поточного року на українських шахтах смертельно травмовано 108 гірників, більшість із них загинули під час вибухів газу та вугільного пилу.
Нагадаємо, 28 шахтарів загинули через вибух, який стався на шахті "Суходільська-Східна" 29 липня. За інформацією Профспілки працівників вугільної промисловості, аварію спричинив через вибух метаноповітряної суміші.
Того ж дня в Макіївці на шахті ім. Бажанова (Донецька область) обрушився баштовий копер, загинули 11 шахтарів і 4 – постраждали.