Авакова захищатимуть двоє італійських адвокатів

28 Березня 2012, 14:36

Відповідаючи на запитання, хто захищатиме його однопартійця в італійському суді, депутат сказав: «Це італійські адвокати».

За словами парламентаря, представники партії «Батьківщина» поїдуть на суд до Рима лише в тому випадку, якщо захист Авакова запросить їх.

«Поки що такого запрошення немає», – сказав він.

У «Батьківщині», каже Пашинський, переконані, що «в переслідуванні Арсена Борисовича Авакова 100% є політичні мотиви». Відтак, партія проситиме суд долучити заяви опозиції про політичні переслідування до матеріалів справи.

Депутат також твердить, що Арсен Аваков до останнього моменту не хотів просити політичного притулку.

«Він не є винним, він – громадянин України, він політик український, який, до речі, перебуваючи в тій же Італії, вів публічний спосіб життя, зустрічався з європейськими політиками», – сказав Пашинський.

«Так що ми не бачимо ніяких підстав для того, щоб італійський суд доправив його в Україну», – додав парламентарій.

Нагадаємо, 26 січня прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу проти Авакова за ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень і влади, що спричинили тяжкі наслідки). Екс-губернатора підозрюють у причетності до незаконної зміни цільового призначення і передачі у власність 55 га державних земель вартістю понад 5,5 млн грн.

31 січня цього року Авакова оголосили у міжнародний розшук. Цього ж дня за поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводським райсудом Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. 31 січня у квартирах Авакова в Харкові були проведені обшуки.

У лютому Аваков повідомив харківським ЗМІ, що перебуває за кордоном у відрядженні.

21 березня у прокуратурі Харківщини повідомили, що Інтерпол розпочав розшук Авакова.

27 березня в МВС підтвердили факт затримання в Італії екс-губернатора Харківської області.

Генеральна прокуратура України повідомила, що готує документи для екстрадиції Авакова до України.

Позначки: