Аваков оголосив про програш росіянина Прокопчука на виборах глави Інтерполу

21 Листопада 2018, 09:38

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що новим президентом Інтерполу став кандидат з Південної Кореї Кім Джон Ян. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Президентом Інтерполу обрано представника Южної Кореї. Кандидатура Росії відхилено. Ця битва виграна", – зауважив глава українського МВС.

 

Так, за представника Південної Кореї проголосувала 101 країна – він отримав 62,3% голосів. Відповідно за росіянина Алєксандра Прокопчука – 61 країна (37,7% голосів).

 

Зокрема, у заяві перед голосування представники України відзначили, що країна, яка впродовж останніх років виявилася причетними до цілої низки кримінальних скандалів у всьому світі – "не може бути представлена в керівництві Інтерполу на рівні державної організації".

 

 

"Прошу всі країни не робити авторитетну та шановану професійну організацію, створену заради спільної боротьби зі злочинністю, заручником агресивної та злочинної Росії. Україна виступає проти кандидатури Прокопенка та підтримує Кіма з Південної Кореї", – йдеться у заяві.

 

Раніше Меджліс кримськотатарського народу закликав не допустити обрання главою Інтерполу Прокопчука. 

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить Прокопчук.

 

Також 19 листопада міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна розгляне питання про призупинення свого членства в Інтерполі, якщо його очолить Прокопчук.