НОВИНИ

Меджліс виступив проти обрання главою Інтерполу росіянина

У відповідній заяві наголошується, що обрання президентом Інтерполу представника РФ призведе до руйнування цілей і базових принципів Інтерполу.

Меджліс кримськотатарського народу закликав не допустити обрання главою Інтерполу російського генерал-майора Алєксандра Прокопчука. Відповідну заяву оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

 

За словами Чубарова, судячи з повідомлень ЗМІ, які висвітлюють хід 87-ій Генеральній Асамблеї Інтерполу, "внаслідок закулісних домовленостей та інтриг, представник Російської Федерації Алєксандр Прокопчук має шанси бути обраним на посаду Президента Інтерполу".

 

"Обрання Президентом Інтерполу представника Російської Федерації призведе до руйнування цілей і базових принципів даної Організації, внаслідок чого в світі може виникнути ситуація, коли тоталітарні й авторитарні держави, отримавши контроль над всіма механізмами і базами даних Інтерполу, перетворять сам Інтерпол в ще один інструмент масового придушення прав і свобод людини. Меджліс кримськотатарського народу закликає країни-члени зупинити захоплення Російською Федерацією Інтерполу і не допустити обрання на 87-ій Генеральній Асамблеї Президентом Міжнародної організації кримінальної поліції – Інтерполу - представника Російської Федерації", - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни Європейського Союзу вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук.

 

Також 19 листопада міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна розгляне питання про призупинення свого членства в Інтерполі, якщо його очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.