Аваков назвав ситуацію в аеропортах Криму “збройним вторгненням і окупацією”

Акценти
28 Лютого 2014, 09:29

"Те, що відбувається оцінюю, як збройне вторгнення і окупацію. З порушенням всіх міжнародних договорів і норм. Це пряма провокація збройного кровопролиття на території суверенної держави", – написав Аваков.

"Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. Поки ще немає прямого збройного зіткнення, повинні говорити дипломати", – вважає керівник МВС. Разом з тим, він підтвердив, що сьогодні вночі аеропорт Бельбек був заблокований військовими підрозділами флоту РФ.

"Усередині аеропорту знаходяться військові та прикордонники України. Зовні – військові в камуфляжі і зі зброєю без розпізнавальних знаків, але не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає", – повідомив він.

"Аеропорт Сімферополь. Близько 12 ночі група в цивільному, близько 100 осіб, що назвалася козацькою сотнею, подолавши огорожу на територію аеропорту вийшла на поле аеродрому. Силами внутрішніх військ і міліції ці люди були відтіснені спочатку в будівлю аеропорту, а потім і зовсім за територію. Зброя не застосовувалося. Район аеропорту був покинутий «козаками» близько першої години ночі – зайшли на тентовані КамАЗи і поїхали", – додав Аваков.

Фото з Facebook Заррина Ваапова

Крім цього, Аваков підтвердив, що близько 1.30 ночі в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків.

"Увійшли в будівлю аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану. Не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації. На запитання українських співробітників МВС «ви – військові і не маєте право тут знаходиться» – відповідають коротко – не маємо інструкцій вести з вами переговори. Ситуація статична, зброю з обох сторін не застосовувалося. Російські військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись", – зазначив Аваков.

За його словами, внутрішні війська і МВС посилили наряди в районі аеропорту.

"Напруга наростає. Протистояти регулярним військовим силам органи правопорядку не зможуть", – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що 27 лютого у Криму невідомі зайняли територію аеропортів "Сімферополь" та "Бельбек" (Севастополь).

Як повідомлялось, 27 лютого кримський парламент ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів.

Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Нагадаємо, 27 лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

94