Арбузов: Наш бізнес визначає, куди нам іти

5 Грудня 2013, 11:30

На запитання з ким Україні буде краще пліч-о-пліч: з Росією, чи з Європейським Союзом, Арбузов відповів: "На мій погляд, не можна ставити запитання так. Україна – самодостатня, суверенна країна. Її завдання – розкрити свій потенціал. Тому ми працюємо практично з усіма ринками, які нам доступні, які потребують нашої продукції, або ми потребуємо їхньої".

"Україна мала різнобічні торговельні відносини і буде мати, незалежно від того, як розвиватиметься ситуація. Ми будемо шукати баланс та підтримувати інтереси нашого бізнесу. Наш бізнес визначає, куди нам іти". – підкреслив перший віце-премєр мінстр.

Крім того, він розраховує, що ЄС надасть фінансову допомогу Україні, але говорити про конкретні цифри наразі неможливо

"На сьогоднішній день складно назвати суму. Але це точно не 600 мільйонів, які ми обговорювали раніше. Ситуація вельми погіршилася. У нас достатньо великі зміни на товарних ринках в тому числі і з нашими традиційними партнерами. Лише з однією Росією наш товарообіг впав на 25%", – пояснив Арбузов.

Як повідомлялось, раніше, після розгону Євромайдану, Арбузов закликав українців не нагнітати ситуації в країні, а розібратись з причинами та наслідками відмови від угоди про асоціацію України з ЄС.