Арабські країни звинуватили Катар у зриві зусиль з врегулювання кризи

7 Липня 2017, 09:27

Єгипет, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Бахрейн звинуватили Катар у зриві посередницьких зусиль для врегулювання кризи дипломатичних відносин. Про це повідомляє Reuters з посиланням на спільну заяву арабської четвірки.

Згідно із заявою, відмова Катару від виконання вимог арабських країн свідчить "про рівень його зв'язків з терористичними організаціями". 

Крім того, чотири країни пригрозили Катару ввести нові обмежувальні заходи. "Ми вчасно зробимо всі необхідні заходи політичного, економічного і законодавчого характеру, які вважатимемо за потрібне, щоб забезпечити свої права", – сказано в заяві.

Раніше міністри закордонних справ чотирьох арабських країн, що розірвали дипломатичні відносини з Катаром, пообіцяли не вводити нові санкції проти Дохи після її відмови від виконання вимог країн Перської затоки. Крім того, країни висловили жаль у зв'язку з рішенням Катару, назвавши його "несерйозним".

Як повідомлялося, одинадцять держав – Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході. Катар усі звинувачення відкинув.