Арабські країни залишили у силі санкції щодо Катару

12 Липня 2017, 10:01

Чотири арабські країни Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Єгипет залишили в силі санкції щодо Катару. Про це пише Deutsche Welle.

Як йдеться у спільній заяві чотирьох держав, вони мають намір простежити, наскільки серйозно Катар вестиме боротьбу з тероризмом та сприятиме стабільності та безпеці у регіоні.

Дипломатичні і економічні відносини чотирьох країн з Катаром були розірвані понад місяць тому. Катар обвинувачується в підтримці терористичних угруповань і тісних зв'язках з іранськими шиїтами. У Катарі відкидають всі звинувачення та заявляють про неможливість виконати висунутий раніше ультиматум, який складається з 13-ти вимог.

Так,міністр закордонних справ Катару Мухаммед бен Абдель Рахман Аль Тані та держсекретар США Рекс Тіллерсон підписали угоду про спільну боротьбу з тероризмом. Сторони мають намір вжити більше зусиль з припинення фінансування терористичних угруповань.

Утім, чотири арабські країни, які пред'явили ультиматум Досі, назвали домовленості між Катаром та США "недостатніми". Не слід довіряти обіцянкам катарської влади, а потрібно ретельно моніторити, наскільки серйозно Катар збирається боротись з тероризмом, йдеться у їхній спільній заяві, повідомляє AFP з посиланням на саудівське інформагентство SPA.

12 липня в місті Джидда в Саудівській Аравії відбудуться переговори Тіллерсона з міністрами закордонних справ чотирьох арабських країн, де буде обговорюватися поточна криза.

Як відомо, одинадцять держав – Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра". Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет.  Крім того, уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами.