Арабські країни назвали умову, за якої проведуть переговори з Катаром

31 Липня 2017, 07:52

Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ і Єгипет заявили про готовнысть до діалогу з Катаром, якщо Доха перестане надавати підтримку тероризму. Про це в 30 липня заявив глава МЗС Бахрейну Халед бен Ахмед Аль Халіфа.

"Чотири країни висловлюють готовність до діалогу з Катаром за умови, що він проявить щире бажання припинити підтримку і фінансування тероризму та екстремізму, відмовитися від втручання у внутрішні справи інших країн, і відповісти на 13 вимог, спрямованих на зміцнення зусиль в боротьбі з тероризмом", – наголосив міністр.

Як повідомлялось, уряд Катару оголосив про створення комітету для відшкодування збитків, які були завдані в результаті ізоляції арабськими країнами. 

Раніше арабські країни звинуватили Катар у зриві зусиль з врегулювання кризи.

Як відомо, одинадцять держав – Ємен, Лівія, Бахрейн, Єгипет, ОАЕ, Саудівська Аравія, Мавританія, а слідом за ними Маврикій, Мальдівська Республіка, Коморські острови і Чад розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Вони звинуватили країну в підтримці екстремістів, в тому числі угрупування «Ісламська держава». Крім того, Доха, на їхню думку, дестабілізує ситуацію на Близькому Сході.

Арабські країни висунули список вимог Катару, що складається з 13 пунктів. Зокрема, від Дохи вимагають розірвати дипломатичні зв’язки з Іраном, закрити військову базу Туреччини на своїй території та закрити телеканал "Аль-Джазіра".

Катар неодноразово відкидав звинувачення та заявляв, що не буде виконувати вимог, адже вони порушують його суверенітет.