АР: Груп хакерів з РФ намагалася зламати пошту Вселенського патріархату

27 Серпня 2018, 17:59

Група хакерів Fancy Bear, діяльність якої пов'язують з Росією, намагалася зламати електронну пошту високопоставлених священиків, наближених до Константинопольського патріарха Варфоломія I. Про це йдеться в розслідуванні агентства AP.

 

Як зазначається, що ці кібератаки пов'язані з тим, що зараз обговорюється питання надання Томосу про автокефалію українській церкві.

 

"Серед цілей хакерів були провідні помічники Вселенського Патріарха Варфоломія I", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, агентство називає трьох митрополитів Константинопольської православної церкви, чиї електронні пошти намагалися зламати – Варфоломія (Самараса), Еммануїла (Адамакіса) й Елпідофора (Ламбрініадіса). За даними ЗМІ, усі вони залучені до надання Томосу про автокефалію українській церкві.

 

Як повідомляється, сам Варфоломій електронною поштою не користується, однак її використовують у роботі його помічники, чиї облікові записи намагалися зламати хакери.

 

Представник Вселенського патріарха інформацію про хакерські атаки росіян коментувати відмовився. Також інформацію не прокоментували і в РПЦ.

 

У рамках розслідування було проаналізовано 4,7 тисячі адрес електронної пошти, які надала минулого року американська компанія SecureWorks, що займається кібербезпекою та є дочкою Dell Technologies.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
 
22 квітня президент Петро Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 
 
26 травня архімандрит Української православної церкви Московського патріархату та колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Кирило Говорун заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний.