НОВИНИ

Томос про автокефалію Української церкви вже готовий - архімандрит

За словами архімандрита, давати томос про автокефалію - прерогатива Константинопольського патріархату і потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков.

Архімандрит Української православної церкви Московського патріархату та колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Кирило Говорун заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

За словами архімандрита, томос вже готовий і написаний.

 

"Я навіть знаю, хто його писав - писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі... І тексти, які він пише, канонічні - абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред'явити ніяких претензій. Томос готовий", - наголосив архімандрит.

 

Також він пояснив, що давати томос про автокефалію - прерогатива Константинопольського патріархату і потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков. Зараз згоди православних церков не потрібно, так як це не передбачається процедурою. Але на другому етапі можуть "бути певні проблеми рецепції".

 

"Це займе певний час. Це може бути досить тривалий час... якісь технічні моменти рецепції залишаються. Але головна проблема вирішена", - додав представник УПЦ (МП).

 
Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
 
 
18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".  Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.