Апеляційний суд залишив Гримчака під арештом

6 Вересня 2019, 16:00

Апеляційний суд Чернігівської області у п'ятницю, 6 вересня, залишив заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака під вартою. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у Службі судових розпорядників апеляційного суду.

 

"Рішення суду попередньої інстанції відносно Юрія Гримчака залишено без змін", – сказав один із розпорядників.

 

Як відомо, сьогодні суд розглядав апеляційну скаргу на рішення Деснянського районного суду Чернігівської області від 16 серпня 2019 року щодо застосування запобіжного заходу відносно заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Відомо, що його взяли під арешт терміном на 60 днів із правом внесення застави в розмірі 6 млн грн. Відтоді він перебуває в Чернігівському СІЗО.

 

Як розповіла на своїй сторінці у Facebook дружина арештованого Юлія Гримчак, на суд її чоловіка привели 10 охоронців із Нацгвардії України. І цього разу він уже не сидів поряд з адвокатом, а знаходився у клітці.

 

Юлія Гримчак припустила, що невдовзі може відбутися зміна кваліфікації інкримінованого її чоловікові правопорушення, оскільки прокурори не знають, за якою статтею кваліфікувати його дії. Коли ж суд запитав у прокурорів, хто є постраждалою стороною у справі, ті відповісти не змогли.

 

Також пані Юлія розмістила заяву свого чоловіка, де він повідомляє про задовільне самопочуття і найкращу з усіх можливих камеру.

 

"Ні про яке самогубство мови йти не може!", – наголосив Гримчак.

 

Як повідомлялося, Чернігівський апеляційний суд у вівторок, 3 вересня, залишив під вартою Ігоря Овдієнка – родича заступника міністра колишнього Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Овдієнко, за версією слідства, є пособником урядовця у корупційних схемах. 

 

Нагадаємо, що 15 серпня повідомлено про підозру затриманим напередодні заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрію Гримчаку, а також його "помічнику". Згодом прокурори попросили взяти Гримчака під варту із можливістю застави у розмірі 12,5 мільйона гривень

 

Як повідомлялось, 15 серпня у Генеральній прокуратурі повідомили, що Гримчак разом з помічником за хабар обіцяли забезпечити вплив на суддів Верховного суду України щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи.

 

"За результатами досудового розслідування встановлено, що вказані особи, за обіцянку забезпечити вплив на суддів ВСУ щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи, та також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, шляхом використання свої службових повноважень, здійснили злочинні дії спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою, в загальній сумі 1,1 млн доларів США. 14.08.2019 під час одержання частини грошових коштів в сумі у розмірі 480 тис. доларів США", – написав Лисенко.

 

Водночас у Міністерстві культури заперечили свою причетність до справи.

 

"Будь-які звинувачення чи підозри щодо зловживань з питань містобудівних перетворень працівниками Мінкультури є безпідставними, надуманими та такими, що не базуються на жодній з норм права. Міністерство не погоджує проекти будівництва чи реконструкції будівель в історично населених місцях, у тому числі в м. Києві", – заявили у відомстві.

 

Пізніше в НАБУ повідомили, що Гримчак міг залучити заступника голови Генеральної прокуратури України для впливу на рішення Верховного суду, а також оприлюднило схеми зловживань, які інкримінують заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.