Апеляційний суд визнав законним поновлення справи проти Тимошенко щодо платіжних карток

19 Грудня 2011, 15:52

Таке рішення суддя Ігор Петрик оголосив на засіданні.

"Апеляційну скаргу Юлії Володимирівни на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 листопада 2011 року залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду Києва від 11 листопада 2011 року – без змін", – сказав суддя.

Це рішення суду може бути оскаржено впродовж 20 днів після того, як воно буде складено в повному обсязі.

Суд зачитав тільки резолютивну частину рішення, а мотивуючу складе пізніше.

Нагадаємо, в 2001-2003 роках Генпрокуратура порушила 14 кримінальних справ проти посадових осіб, пов'язаних з корпорацією "Єдині енергетичні системи України", 8 з них стосувалися Тимошенко й в 2004 і 2005 роках були закриті рішеннями судів і постановами Генпрокуратури.

При цьому 20 жовтня 2011 року частину цих справ була поновлено й передано на розслідування в Державну податкову службу, що об'єднала 4 справи проти Тимошенко в одне провадження.

10 листопада слідчі Податкової пред'явили їй обвинувачення в ухилянні від сплати податків на загальну суму понад 47 млн гривень шляхом впровадження фінансової схеми за розрахунками за товарно-матеріальні цінності ЄЕСУ.

Також їй було пред'явлено обвинувачення в організації приховання валютного виторгу в сумі понад 165 млн доларів і розкраданні бюджетних коштів у результаті діяльності ЄЕСУ й приховання доходів з використанням офшорних компаній.

7 грудня ці справи були об’єднані в одне провадження зі справою за обвинуваченням Тимошенко у вчиненні у 1996-2000 роках замаху на розтрату коштів державного бюджету у сумі 405, 5 млн доларів США, що перебуває у провадженні Головного слідчого управління Служби безпеки України.

8 грудня суд арештував Тимошенко по цій справі на 2 місяці – до 9 лютого 2012 року.

Зазначимо, що днями захист Тимошенко оголосив, що з матеріалів справи зникла експертиза Київського інституту судових експертиз, у якій йдеться про безпідставність висунутих Юлії Тимошенко звинувачень, що дало змогу Окружному адміністративному суду задовольнити прохання ГПУ.