Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується

8 Червня 2012, 00:09

«Не зважаючи на прийняття плану з шести пунктів та розміщенні місії спостерігачів  ООН в Сирії, я вимушений заявити, що план не виконується», – сказав Аннан.

З його слів, у Сирії відбувається ескалація кризи, посилюється насильство, країна стає все більш розділеною та радикалізованою, сусідні держави висловлюють все більше занепокоєння щодо небезпеки поширення насильства.

В той же час США продовжують підтримувати план Кофі Аннана щодо  врегулювання конфлікту в Сирії. Про це заявив керівник прес-служби держдепартаменту США Марк Тонер.

З його слів, американська влада впевнена, що план Аннана містить «базові принципи врегулювання конфлікту в Сирії» та вимагає виконання.

У зв’язку з чим  США наполягають, щоб Росія та Китай чинили «правильний тиск на Асада» та пояснили президентові Сирії, що «єдиний шлях уперед – це політичний перехід» до нової влади в Дамаску, наголосив Тонер.  

Кофі Аннан визнав, що насильство у селі Кубаїр в районі міста Хама, про яке заявляють опозиційні активісти,  продемонструвало недієвість його мирного плану.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун також  засудив останні вбивства в районі міста Хама  та повідомив, що спостерігачі ООН, які намагались прибути до міста були обстріляні.

Генсек ООН заявив, що Сирії загрожує реальна небезпека громадянської війни. Він закликав міжнародну спільноту прийняти сміливі та узгоджені засоби.

За його словами, вже тривалий час зрозуміло, що президент Сирії Башар Асад втратив легітимність.

Читайте також: Розкол в оточенні Башара Асада набирає обертів

Як повідомлялось, сирійські опозиційні активісти заявили , що  в центральній провінції Хама урядові війська вбили не менше 86 осіб.

12 квітня у Сирії вступила в дію угода першого перемир’я та припинення вогню, згідно з планом, підготовленим спеціальним посланцем ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном.

Позначки: