Amnesty International закликає нову Раду вирішити проблеми захисту прав людини

12 Грудня 2012, 15:58

 "Ми хочемо, щоб всі члени новообраного парламенту знали, що протягом наступних п'яти років вони несуть відповідальність за права українського народу і підзвітні йому", сказала , виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

 У своєму листі до Верховної Ради Amnesty International нагадує про свої основні занепокоєння у сфері прав людини, зокрема, тортури та безкарність міліції, дискримінацію лес бійок ЛГБТ-спільноти та примусове повернення біженців та шукачів притулку.

Організація закликає створити незалежну та наділену ресурсами структуру для розслідування всіх заяв про порушення прав людини з боку співробітників міліції.  "Застосовувати тортури міліціонерів заохочує пануюча атмосфера безкарності, яка є результатом відсутності належного розслідування та судового переслідування тих міліціонерів, що порушують права людей, яких вони повинні захищати. Наразі новий склад Верховної Ради несе відповідальність за реформу міліції і має захистити всіх українських громадян від катувань", – сказала Мазур.

 Amnesty International знову закликає відкликати законопроект, спрямований на заборону "пропаганди гомосексуалізму". В організації вказують, що цей закон був прийнятий у першому читанні попереднім парламентом, незважаючи на те, що в разі його прийняття, Україна порушить свої зобов'язання забезпечити  право на свободу вираження поглядів.

Окрім того, нагадують, що Україна зобов'язалася ратифікувати низку міжнародних договорів – Римський статут Міжнародного кримінального суду та Факультативний протокол до Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права – і новий парламент повинен розглянути їх ратифікацію в якості пріоритетного завдання.

У листі також наведені рекомендації щодо реформування системи роботи з біженцями та шукачами притулку в Україні. Верховна Рада повинна привести чинне законодавство у відповідність до міжнародних стандартів та зупинити практику повернення біженців та шукачів притулку до країн, де вони можуть зіткнутися з серйозними порушеннями прав людини.

Як повідомлялось, 12 грудня Верховна Рада VII скликання розпочала роботу.