"Українське суспільство глибоко травмоване останніми подіями, атаковане і поляризоване чутками і пропагандою з обох сторін", — відзначає Х’ю Вільямсон, директор Human Rights Watch з Європи та Центральної Азії. "Жертви в Одесі заслуговують на те, щоб їхня загибель була справедливо розслідувана. Влада не зможе об’єднати українське суспільство, поки не почне вершити правосуддя"
Правозахисники наголошують: "Вкрай важливо, щоб уряд інформував громадськість про хід розслідування, щоб зупинити чутки і спекуляції"
"Ці трагічні події в Одесі вказують на неефектівність української міліції, яка черговий раз обходиться занадто високою ціною — життями людей. В цьому випадку бездіяльність правоохоронців призвела до шокуючої кількості смертей всього за декілька годин. Ситуація дійшла до точки кипіння — міліція повинна бути терміново реформована з силового загону, який використовують у політичних цілях, у орган, що надаватиме людям послуги з забезпечення безпеки", — сказала Тетяна Мазур, директор українського представництва Amnesty International.
Як відомо, під час сутичок 2 травня в Одесі постраждало більше 100 людей, більше 40 загинули.
В. о. прокурара Олег Махніцький заявив, що одеські міліціонери фактично були співучасниками учинених сепаратистами злочинів.
Згодом стало відомо, що три працівникики міліції затримані, екс-заступник начальника ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі втік за кордон і оголошений у розшук.