НОВИНИ

Махніцький: 2 травня силовики допомагали сепаратистам в Одесі

Силовики фактично були співучасниками учинених сепаратистами злочинів в Одесі. Про це в інтерв'ю 5 каналу заявив в.о. генпрокурора Олег Махніцький.

"Мною дано розпорядження про проведення службового розслідування відносно заступника Генпрокурора Бончука, який зараз фактично відсторонений від виконання обов'язків на час проведення розслідування, а також щодо працівників прокуратури в Одеської області", - повідомив Махніцький.

"Проведено розслідування… в рамках якого встановлено, що прокуратура до цього не має жодного відношення. Встановлено,… що наказ давав начальник управління внутрішніх справ міста Одесси за погодженням з в.о. начальника управління МВС в Одеській області", - додав керівник ГПУ.

"Ми можемо говорити не лише про бездіяльність, а й про співучасть", - заявив він, коментуючи роль міліції у подіях в Одесі 2 травня.

Махніцький зазначив, що бандити і міліція носили червоні пов'язки, що свідчить про попередній умисел, крім того, під час штурму відділку, де знаходилися затримані сепаратисти, міліціонери відкрито покидали щити.

"У даному випадку є всі обставини кримінального правопорушення", - підкреслив Махніцький, додавши, що справу взяла під свій контроль ГПУ.

Водночас, він не став детально коментувати причини займання у будинку профспілок в Одесі, внаслідок якого загинули кілька десятків людей. За його словами, коктейлі Молотова кидали й сепаратисти з самої будівлі, що могло спричинити пожежу, однак не виключено й те, що будівля загорілася через дії їх супротивників.

Махніцький також повідомив, що до розслідування можуть залучити іноземних експертів, зокрема американців.

Так чи інакше, голова ГПУ вважає, що події в Одесі не були випадковими.

"Ми вже сьогодні можемо говорити, що це була спланована акція", - підкреслив він.

Як повідомлялося, у центрі Одеси 2 травня зібралися кілька тисяч прихильників єдності України та футбольних фанатів. Вони проводили марш за єдність України. Перешкодити їм прийшли кілька сотень прихильників Антимайдану з битами та щитами. Зчинилася бійка.

Згодом невідомі спалили табір Антимайдану на Куликовому полі і підпалили Будинок профспілок, у якому сховалися сепаратисти.

Прокурор Одеської області Ігор Боршуляк повідомив, що в результаті зіткнень і пожежі в Будинку профспілок 2 травня в Одесі загинули 46 людей, більше двохсот звернулися за допомогою у медичні установи, 20 з яких - співробітники міліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.