«Адвокат порадив Раїсі Радченко і її дочці залишатися вдома, попередивши, що наказ про амбулаторне лікування може дуже легко бути змінений на стаціонарне лікування. Раїса Радченко не буде в безпеці доти, поки не скасують наказ про її примусове лікування», – йдеться в заяві.
«Міжнародна амністія» закликає писати на ім’я генпрокурора Віктора Пшонки і омбудсмена Валерію Лутковську заяви із закликом провести кримінальне розслідування обставин примусової госпіталізації Радченко, зокрема, з питанням про те, від якої саме хвороби лікували правозахисницю.
Крім того, закликають домогтися незалежного психіатричного огляду Радченко за межами Запорізької області і за участю фахівців Української асоціації психіатрів.
Amnesty International вимагає також нагадати владі про її зобов’язання не тільки гарантувати безперешкодне виконання своїх обов’язків правозахисниками, але і також захищати їх від насильства, погроз чи помсти, відповідно до Декларації ООН про правозахисників.
Радченко відпустили з психлікарні 26 липня. На даний час вона перебуває вдома з дочкою і внуком. За словами її дочки, Дарини Радченко, стан здоров’я її матері погіршився через ліки, які вона приймала у психлікарні.
Як повідомлялось, 15 липня Комунарський районний суд Запоріжжя, без незалежної експертизи, 15 липня засудив громадську активістку, голову одного з ОСББ міста, до примусового лікування у психіатричній лікарні.
Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко зі владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.
Згодом поширилась інформація, що на доньку запорізької активістки, яку насильно утримують у психлікарні, місцева влада чинила тиск з погрозами позбавити її батьківських прав.
Нагадаємо, 12 липня Радченко силоміць доставили у психіатричну лікарню. Під час її примусової госпіталізації легкі тілесні ушкодження отримала доymrf та 5-річний онук активістки.
Читайте також: Радянська психіатрія досі живе в Україні