НОВИНИ

У Запоріжжі влада погрожує доньці активістки, яку запроторили у психлікарню

На доньку запорізької активістки, яку насильно утримують у психлікарні, місцева влада чинить тиск з погрозами позбавити її батьківських прав. Про це повідомив народний депутат від УДАРу Валентин Наливайченко, який надає юридичну підтримку родині активістки, повідомляє прес-служба політика.

«Донька Раїси Радченко Дарина повідомила, що до неї приходили працівники міліції і представники органу опіки та піклування. Вони, посилаючись на анонімний дзвінок про те, що нібито дитина Дарини виховується в неналежних умовах, оглянули квартиру та склали акт. Таким чином на родину чиниться тиск та вказується на можливість позбавлення жінки батьківських прав. Зараз юристи, які працюють у Запоріжжі, намагаються отримати копію складеного акту», - повідомив Наливайченко.

Він зауважив, що про цю ситуацію вже повідомив омбудсмену Валерії Лутковській.

«Відокремлення матері від дитини, погрози та психологічний тиск, завдання тілесних ушкоджень доньці та онуці затриманої, 5-річній дитині-інваліду, позбавлення права на юридичний захист - це свавілля місцевої влади та кримінальні правопорушення», - наголосив Наливайченко.

Як повідомлялось, 15 липня Комунарський районний суд Запоріжжя, без незалежної експертизи, 15 липня засудив громадську активістку, голову одного з ОСББ міста, до примусового лікування у психіатричній лікарні.

Запорізька активістка конфліктувала з банками та кав’ярнями, які розташовані у будинку, де вона – голова ОСББ. Жінка звертала увагу міліції на порушення громадського спокою з боку кафе та будівельних норм банком. Наявність порушень документально підтверджені прокуратурою та органами будівельного контролю. Адвокат активістки Марина Захарова надала суду документи-листування Радченко зі владою, десяток грамот за кращі виступи на конференціях з питань ЖКГ, притомність Радченко підтвердила і лікар-терапевт, яка знає її близько 10 років, сусіди.

Нагадаємо, 12 липня Радченко силоміць доставили у психіатричну лікарню. Під час її примусової госпіталізації легкі тілесні ушкодження отримала доymrf та 5-річний онук активістки.

Читайте також: Радянська психіатрія досі живе в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.