Як свідчить моніторинг організації, з 114 474 скарг на дії міліції, що надійшли до органів прокуратури у 2012 році, розслідування відбувалися лише за 1 750, із них лише 320 закінчились порушенням кримінальних справ проти 438 міліціонерів.
Попри прийняття нового КПК, поширювана посадовцями думка про те, що тепер, коли явка з повинною більше не вважається доказом, тортури припиняться, є хибною, переконані у Amnesty International. Адже вибивання зізнань – далеко не єдина причина, через яку правоохоронці знущаються із підозрюваних.
“Amnesty International продовжує документувати випадки, коли міліціонери катували осіб, щоб покарати їх без суду, у відповідь на скарги щодо посадових осіб, або з метою вимагання грошей, – підкреслюють правозахисники, – Зловживанням посадових осіб можна запобігти лише тоді, коли вони усвідомлюватимуть, що за свої дії вони будуть невідворотно притягнуті до відповідальності. Поряд із усуненням стимулу до застосування тортур, повинен існувати сильний стримуючий фактор – висока ймовірність настання дисциплінарної або кримінальної відповідальності. Нинішня система, навіть якщо буде забезпечено дотримання більшості положень нового Кримінального процесуального кодексу, поки не гарантує цього. Amnesty International і надалі отримує повідомлення про катування та інші види жорстокого поводження, які мали місце уже після введення в дію нового Кримінального процесуального кодексу, та які не розслідувались відповідно до міжнародних стандартів".
Нагадаємо, Генеральний прокурор Віктор Пшонка під час колегії з питань стану прокурорського нагляду за додержанням законодавства про захист конституційних прав затриманих, ув’язнених та засуджених заявив, що зухвалі факти застосування недозволених методів слідства поширені переважно серед працівників органів внутрішніх справ.
2012 Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.