Фахівці наголошують на легкості, з якою держави Центральної Азії можуть повернути розшукуваних людей з інших країн-членів СНД.
Amnesty International вказує, що часом передача таких людей ускладнена через існування рішень Європейського суду з прав людини.
Правозахисники називають «цинічними диверсіями щодо міжнародного права» ситуації, коли всупереч існуванню таких рішень екстрадиція все ж відбувається.
Як повідомлялось, у травня Amnesty International заявляла, що в Україні міліція продовжує застосовувати тортури.
«Катування та інші види жорстокого поводження залишаються широко розповсюдженими, а безкарність за ці злочини триває. Недоліки системи кримінального судочинства призвели до тривалих досудових утримань та відсутності гарантій прав затриманих. Біженці та шукачі притулку знаходяться під ризиком затримання та примусового повернення до країн, де вони зіткнулись з порушенням прав людини», – підсумовується у звіті.
Amnesty International зазначила, що Україна так і не відповіла на список вимог ООН щодо поліпшення ситуації з правами людини, зокрема, створення органу, який би розслідував випадки застосування тортур.
Читайте також: Недоторкані: як українські міліціонери відповідають за вбивства, зґвалтування та тортури