Amnesty International оприлюднила заяву щодо Савченко у зв’язку з оголошенням вироку

21 Березня 2016, 15:40

Правозахисна організація Amnesty International закликала до повторного розгляду справи української льотчиці Надії Савченко. Про це заявив директор Amnesty в Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен, передає прес-служба організації.

"Абсолютно неприйнятно відправляти Надію Савченко у в'язницю після такого недолугого і політизованого судового розгляду", – заявив Дальхузен.

Він зазначив, що сумнівні процедури та рішення головуючого судді показують "очевидне презирство до процедури належного судочинства" і позбавляють Савченко всякої надії на доказ своєї невинності.

"Єдиний шлях, завдяки якому правосуддя може бути досягнуто і для Надії, і для журналістів, які загинули, – це повне і неупереджене розслідування всіх підозр і повторний розгляд, яке має бути вільним від політичного втручання і відповідати міжнародним стандартам правосуддя", – підкреслив Дальхузен.

Як відомо, 21-22 березня в Росії суд оголошує вирок незаконно затриманій українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко. Народному депутатові Ірині Геращенко, яка їхала на процес над Савченко, заборонили перетин російського кордону та в'їзд у Росію до 2021 року. 

Крім того, представників української делегації та генерального консула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка не пустили до залу засідань на другу частину суду.