Шпигунський скандал, пов'язаний з Едвардом Сноуденом, був проектом для дискредитації Заходу, спланованим російськими спецслужбами. Про це пише у своєму блозі The XX Committee військовий експерт зі США Джон Шиндлер.
Автор публікації зазначає, що справа Сноудена серйозно вплинула на стосунки США із союзниками, зокрема, найбільше — з Німеччиною. Зокрема, документи, оприлюднені Сноуденом, свідчили про те, що Агенство нацбезпеки Сполучених Штатів (NSA – Ред.) нібито прослуховувало телефони німецьких високопосадовців включно з канцлером Ангелою Меркель.
“Незважаючи на це, ситуація є політично чутливою. У першу чергу, високопоставлені німецькі силовики були стриманими, адже Берлін значно залежить від розвідки NSA з життєво важливих питань, на зразок тероризму. Гірше того, подальше розслідування справи Сноудена показало, що BND, зовнішня розвідка Німеччини, і NSA є близькими партнерами, і BND сама шпигувала за сусідніми державами ЄС, які є доброзичливими до Берліна, як, наприклад, Австрія, Бельгія та Нідерланди”, – пише Шиндлер, зазначивши, що німецький уряд минулого місяця зіткнувся з такою проблемою, як хакерські атаки росіян на Бундестаг, в той час як розслідування щодо прослуховування американськими спецслужбами не отримало суттєвих доказів.
На думку американського експерта, справа Сноудена з самого початку була спланована у Кремлі і про це свідчить декілька ознак.
По-перше, Сноуден викрав близько 1,7 млн секретних документів NSA, і такої кількості він, IT-фахівець а не розвідник, як себе називає, не зміг би перечитати і зрозуміти. Крім того, розслідування встановило, що серед оприлюднених документів були й фальшиві.
Також Шиндлер наголошує, що Сноуден зробив багато заяв, “дивних, суперечливих, і навіть безглуздих” з точки зору людей, які насправді розуміють, як працює NSA і система спецслужб союзників SIGINT. Крім того, сам Сноуден безперешкодно проживає у Росії вже два роки, і не може навіть бути й мови про те, що він не співпрацює з ФСБ.
На думку Шиндлера, “варто задуматися, чи був Ед (Едвард Сноуден — Ред.) завжди просто пішаком, “головою, що говорить”, яку використали, щоб завдати шкоди безпеці Заходу”
“І оскільки ми тепер перебуваємо у Холодній війні з Росією 2.0, про що я попереджав після крадіжки Путіним Криму, це видається чимось більшим, ніж академічне питання”, – наголосив автор статті.
Читайте також: Країни Заходу розширюють повноваження спецслужб: закони, ініціативи та стратегії