НОВИНИ

Обама реформує американські спецслужби

Агентство національної безпеки США позбавлять права самостійно збирати і зберігати дані про телефонні переговори американців.

Президент США Барак Обама 2 червня підписав новий закон про діяльність американських спецслужб. Про це інформують ЗМІ.

Раніше того ж дня Сенат США схвалив запропонований президентом законопроект, який отримав назву «Акт про свободу в США».  67 з 99 членів сенату, присутніх на засіданні, проголосували «за».

Окрім іншого, документ повинен позбавити спецслужби, включаючи Агентство національної безпеки США, права самостійно збирати і зберігати дані про телефонні переговори американців.

Реформа спецслужб передбачає зміну антитерористичного закону, відомого під назвою «Патріотичний акт».

Він був прийнятий в США після терактів 11 вересня 2001 року і надав спецслужбам широкі повноваження.

Дію «Патріотичного акту» постійно продовжували, однак після того, як колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден викрив їх діяльність, Барак Обама пообіцяв реформувати закон.

13 травня Палата представників Конгресу США схвалила проект закону, що отримав назву «Акт про свободу в США». Однак Сенат США відхилив законопроект. 1 червня закінчився термін дії деяких положень «Патріотичного акту», які дозволяли спецслужбам самостійно збирати і зберігати дані про телефонні переговори американців.

Тепер усередині країни дані про телефонні дзвінки американських громадян будуть збирати і зберігати телекомунікаційні концерни. Отримати доступ до кожного конретно файлу АНБ зможе, отримавши дозвіл спеціального суду. Методи шпигунства АНБ за межами США залишаються такими, як і були раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.