Наступним серйозним викликом для Януковича, на думку експерта, стануть президентські вибори, призначені на січень 2015 року. «Без пропозицій відчутних переваг візової та торгівельної лібералізації з боку ЄС для надзвичайно прагматичних та розхитаних українських виборців, президент малоймовірно, що зможе розраховувати на перемогу самостійно. Проте, під мікроскопом міжнародного контролю він не може легко вкрасти голос, в той час як Путін, який зневажає Януковича особисто, немає стимулу допомагати, навіть якби міг», – вважає Рожанські.
«Зіткнувшись із наростаючим політичним ризиком такого масштабу, Янукович, ймовірно, буде зайнятий грою за власне виживання протягом наступного року», – стверджує експерт.
На його думку, це дає можливість для Заходу змінити першочергові умови обговорення з Україною. «Замість того, щоб пропонувати єдине всеосяжне бачення європейської та євроатлантичної інтеграції, яке має бути прийнято чи відхилено, або, у випадку України, – відкладено, зараз саме час для розгортання різних риторичних, політичних і економічних інструментів, які можуть заблокувати менші, але ще важливі зобов'язання на офіційному рівні, в той же час зробивши можливими найбільш перспективні тенденції в економічному розвитку та розвитку громадянського суспільства в Україні», – вважає Рожанські.
На його думку, акцент необхідно зараз зробити на майбутніх виборах в Україні.
«Щоб отримати стійку перемогу, Януковичу потрібно благословення надійних міжнародних спостерігачів і визнання західних столиць», – стверджує Рожанські.
Тому, на його думку, необхідно дати чітко зрозуміти Януковичу, що він не зможе нічого з цього отримати, якщо й далі будуть фальсифікації виборчого закону, або якщо опозиційним партіям буде відмовлено в реєстрації або доступі до ЗМІ.
Що стосується торгівлі, на його думку, формальний доступ до глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі може бути ще в процесі, але немає ніяких причин для того, щоб Брюссель не міг розширити сприятливі торговельні умови і доступ до ринку для українських компаній, які вже почали дотримуватися правил і норм ЄС. Тим часом, країни ЄС можуть і повинні значно збільшити свої квоти на візи для українців. Звичайні люди, яким дозволено працювати, грати або вчитися в Європі можуть зробити власні висновки про те, яку модель вони хочуть для своєї країни у майбутньому.