«Я не вірю, що ця кримінальна справа засноване на доказах і право. Є рішення від 10 вересня 2010 року, винесена слідчим Харченко, і воно дуже професійне (постанова про відмову в порушенні кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях Леоніда Кучми, Володимира Литвина, Леоніда Деркача та Едуарда Фере, пізніше було скасовано Генпрокуратурою. – Авт.).Що змінилося з того часу? Наука не змінилася, закон не змінився, доказова база не змінилася. Єдине, що змінилося, – це те, що прокуратура почала, як в магазині, шукати нових експертів. А коли ви йдете по магазину, купити ж можна що завгодно. Тому на стороні обвинувачення лежить дуже важкий тягар відповідальності – її представники повинні пояснити, чому вони змінили свої погляди і зробили це так швидко? Верховенство права не передбачає, щоб міняли точку зору. Неприпустимо, щоб рішення змінювалися в залежності від того, куди вітер подув», – зазначив Дершовіц.
Нагадаємо, у березні Генпрокуратура обрала запобіжний захід – підписку про невиїзд стосовно екс-президента України Леоніда Кучми.
Як відомо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе й незаконних діях відносно журналіста Олексія Подольського.
4 квітня у Генеральній прокуратурі відбулась очна ставка між екс-президентом Леонідом Кучмою і колишнім співробітником державної охорони Миколою Мельниченком.