«Не я писав вашу Конституцію, в якій говориться, що не можна використовувати докази, отримані незаконним шляхом.Хоча це – не головний наш аргумент. Наш головний аргумент полягає в тому, що записи не є автентичними. І одна з причин їх неаутентично – це спосіб, яким вони були зроблені. Вони були зроблені людиною (Миколою Мельниченко. – Ред.), який потім намагався їх продати, і він вирішував, що залишити, а що – стерти. Очевидно, що він дуже легко міг змінювати записи таким чином, щоб на них залишилося те, що було вигідно йому.Тобто тут існує взаємозв'язок між тим, що ці записи були отримані незаконним чином, і їх автентичністю», – зазначив адвокат.
Окрім цього, Дершовіц заявляє, що адвокати Кучми повинні отримати доступ до карт пам’яті, чіпів, записуючих засобів, з якими працювали слідчі. В іншому випадку, це означатиме, що «ваги правосуддя схилилися в одну сторону».
«Не можу розкривати таємниць, але зазначу, що наші експерти, а це люди всесвітньо відомі, повинні отримати доступ до доказів – картам пам'яті, чіпам, записуючих пристроїв, з якими працювали слідчі. Якщо цього не станеться, це буде означати, що ваги правосуддя схилилися в одну сторону. Закон вимагає, щоб до ключових доказам був рівний допуск. Немає такого поняття, як «докази обвинувачення». Є тільки докази. І в нас стільки ж прав дослідити їх, як і у сторони звинувачення», – додав адвокат.
Як відомо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе й незаконних діях відносно журналіста Олексія Подольського.
4 квітня у Генеральній прокуратурі відбулась очна ставка між екс-президентом Леонідом Кучмою і колишнім співробітником державної охорони Миколою Мельниченком.
Після очної ставки з Миколою Мельниченком Леонід Кучма заявив, що його настрій не зіпсувався.