Американські інструктори можуть розпочати навчання українських військових з 5 березня – ЗМІ

4 Березня 2015, 18:08

З 5 березня по 31 жовтня на тренувальній базі у Яворові Львівської області українські військові проходитимуть навчання під керівництвом інструкторів зі США. Про це повідомило видання Defense News, посилаючись на документи Пентагону.

Згідно з повідомленням, в Україну направлять групу з близько 300 військових інструкторів.

Видання зазначає, що наприкінці лютого уряд США займався пошуками підрядника, який міг би забезпечити трансфер американських військових з Львівського аеропорту до Яворова. У клопотанні, оприлюдненому на урядовому порталі, йшлося про сім пасажирських автобусів (кожен — на 50 місць).

Крім того, у документі йдеться про те, що “США і українська армія повинні провести спільну тренувальну місію в Міжнародному центрі миротворчості і безпеки (МЦМБ) поблизу Львова (України) в період приблизно з 5 березня по 31 жовтня”. Defense News припускає, що перша група інструкторів складатиметься з близько 300 військовослужбовців, однак згодом планується ротація — у травні, липні, та серпні.

“Ні для кого не було таємницею, що інструктори зі США і Британії планували цієї весни прибути до Яворова, щоб розпочати навчання українських силовиків для боротьби проти проросійських сепаратистів, які орудують на сході України. Але чиновники не повідомляли про точні дати та кількість особового складу”, – вказує Defense News.

Нагадаємо, раніше командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що експерти зі Сполучених Штатів проведуть військові навчання з трьома українськими піхотними батальйонами в березні.

Крім того, повідомлялося, що у березні 75 британських фахівців з оборони проведуть на заході України навчання з медицини, підготовки піхоти та розвідки.