Американська компанія припиняє пошук сланцю у Польщі

19 Червня 2012, 11:11

Американська компанія заявила, що не знайшла «стійких комерційних обсягів вуглеводнів» двох розвідувальних свердловинах у східній Польщі, а тому завершує геологорозвідувальні роботи в країні.

ExxonMobil має шість концесій в Польщі і залишається незрозумілим, які плани компанія має щодо них.

Видання відзначає, що рішення ExxonMobil є останнім у серії розчарувань з приводу можливих запасів газу у Польщі.

Енергетичні компанії та уряд були окрилені минулорічними оцінками Управління енергетичної інформації США, яке заявило, що Польща може мати найбільші запаси сланцевого газу в Європі – 5.3 трлн кубометрів.

Тим не менш, нові оцінки геологічного інституту Польщі скоротили цей прогноз майже на 90%, припускаючи, що запаси становлять 346-768 млрд кубометрів.

Міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк зазначив, що ExxonMobil стали менш зацікавленими у польських розробках після укладення минулого тижня угоди з Роснефтью про спільний видобуток нафти в Сибіру.

«За таких перспектив сланцевий газ для них більше не має сенсу», – вважає Павляк.

 «Я трохи здивований, для чого свердлити лише дві свердловини, а потім все залишати. Ми вважаємо, що потрібні десятки свердловин для вивчення запасів лише на невеличкій ділянці…Польща має величезний потенціал», – прокоментував рішення ExxonMobil директор з розробки компанії San Leon Energy, яка має свердловини на півдні та на заході країни, Джон Баггенхаген.

У 2009 році ExxonMobil відмовилася від розвідки сланцевого газу в Угорщині після поганих тестів щодо запасів цього виду палива.