НОВИНИ

Найближчими роками 10 нових потужних гравців можуть змінити світовий ринок енергоносіїв

The Foreign Policy склало список країн, які в найближчі роки можуть вийти на перший план у сфері видобутку нафти і газу у світі, залишивши країни ОПЕК позаду.

Одним з найбільших потенційних виробників енергії є Канада. Її нафтоносні піски в Атабасці, за підрахунками вчених, містять 1,7 трлн барелів нафтоносного бітуму. Близько 10% з них (169 млрд барелів) можна видобути. Видобуток розпочався з 1967 року і наразі вдень Канада експортує в США 1,6 млн барелів бітуму. Компанія TransCanada планує побудувати нафтопровід Keystone XL Pipeline та збільшити таким чином експорт ще на 700 тис барелів на день.

Бразильські офшорні родовища Кампос і Сантос, відкриті у 1974 та 2007 роках та які виробляють 2,5 млн барелів нафти на день, а загалом мають запаси у 100 млрд барелів, перетворили напівдержавну компанію Petrobras на одну з найбільших нафтових компаній світу.

Гана може стати ще одним енергетичним гігантом. У 2007 році британська компанія Tullow Oil відкрила родовище за 37 миль від західноафриканського узбережжя Jubilee Field. Запаси у 600 млн барелів нафти роблять його найбільшим родовищем Західної Африки. Наразі Tullowвидобуває 70 тис. барелів на день.

Три середземноморські транскордонні родовища, які сполучають Кіпр та Ізраїль мають достатньо газу, щоб перетворити обидві країни на суттєвих експортерів. Але для того, щоб почати заробляти на знайдених в 2009 та 2010 роках запасах Ізраїль повинен побороти спротив всередині країни до експорту газу та проблему забезпечення безпеки офшорних зон.

Після знахідки Tullow Oilу Гані компанія вирішила пересікти на півдні Атлантичний океан та подивитись чи подібна геологія Західної Африки, яка налічує 100 млн років, до геології Південної Америки. У Французькій Гвіані було знайдено Zaedyus – басейн-близнюк до Jubilee Field в Гані. За підрахунками експертів, він містить 700 млн барелів нафти.

Сланцеве родовище Баккен, що в Північній Дакоті, США, було відкрите ще у 1953 році, але буріння почалося в 2000 роках. За останні п’ять років виробництво нафти в басейні зросло з 60 тис. до 500 тис. на день. До кінця десятиліття планується подвоїти сьогоднішні обсяги виробництва.

Нафтова промисловість норвезького Північного моря в останні роки перебувала в стагнації. Проте останні відкриття минулого року можуть все змінити. Родовище Олдос за різними підрахунками може містити від 500 млн до 1,2 млрд барелів запасів, які можна видобути. Родовище Скругард в Баренцевому морі скоріш за все має такі ж запаси, як і Олдос. А запаси в арктичній зоні Норвегії можуть бути навіть більшими.

Відкриття нафти у басейні долини Дхарур в Сомалі можуть зробити країну ще одним потужним гравцем на енергетичному ринку та ускладнити ситуацію в і до того конфліктному регіоні.

Басейн Ровума, який знаходиться між двома африканськими країнами Танзанія і Мозамбік має запаси природного газу еквівалентні 7,5 млрд барелям нафти. Газ в обох країнах знайшли в 2010-2011 роках, що потенційно робить їх найбільшими експортерами до Азії, особливо до Японії.  

Як країна-засновник ОПЕК Венесуела не є новим гравцем на нафтовій сцені. Але навіть незважаючи на те, що нафтоносні піски Оріноко мають найбільші у світі запаси нафти – біля 513 млрд барелів, енергетичний сектор країни ще не досяг свого експортного потенціалу. Багато експертів вважають, що якщо хворий на рак президент Уго Чавес піде з політичної сцени виробництво нафти збільшиться. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.