Алла Лазарева: У французькому політикумі найбільше потенційних союзників України трапляється поміж зелених та соціалістів

17 Квітня 2015, 22:40

Нині найбільше потенційних союзників Україна може назбирати, хоч як це дивно, поміж зелених та соціалістів, а не в середовищі правих, які за визначенням мусили б із розумінням ставитися до боротьби народів за свою ідентичність, мову, культуру та історію. Про це у черговому номері Українського тижня розмірковує Алла Лазарєва.

«Український націоналізм засадничо відрізняється від французького. Якщо пошукати в західній термінології найвідповідніші терміни, то в нас він радше відповідає правому консерватизму (у випадку партії «Свобода») або правому радикалізму («Правий сектор»), ніж власне імперіалістичному «праву на зверхність», яке визначає, коли добре придивитися та «пошкрябати», сутність націоналізму прихильників Марін Ле Пен», – зазначила Лазарєва.

За її словами, із тих, хто найпослідовніше виступав проти поставок Mistral, варто назвати депутатів від екологів: Ноеля Мамера, Еву Жолі, Даніеля Кон-Бендіта.

«Чи постачати військові кораблі Росії? Однозначно ні», – не раз казав Мамер у інтерв’ю, пропонуючи натомість використовувати це замовлення як складову переговорного процесу й тиску», – переказує журналіст.

Читайте також: Містраль “Владивосток” лягає на курс?

Ева Жолі, колишній кандидат у президенти Франції та депутат Європарламенту від партії «Європа – Екологія – Зелені», є однією з тих, хто послідовно засуджує анексію.

«Ситуація з Путіним та Кримом доводить, наскільки нам потрібні спільна європейська дипломатія та спільні збройні сили ЄС, – заявила вона в ефірі BFM TV місяці зо два тому. – Треба будувати федеральну Європу». В численних інтерв’ю пані Жолі наполягає на тому, що «санкції проти Росії недостатні та неефективні» й що треба йти далі, бо наразі вони ніяк не позначилися на поведінці кремлівського лідера. «Я констатую замалий або ж нульовий дипломатичний вплив на ситуацію в Україні», – сказала вона в ефірі BFM TV.

Герой студентської революції 1968 року, а нині також депутат Європейського парламенту Даніель Кон-Бендіт закликає через війну в Україні до бойкоту футбольної першості світу 2018 року, яку заплановано провести в Росії.

«Треба ізолювати Путіна, сказати йому: гей, хлопче, ти один сидітимеш на трибуні свого чемпіонату!» – переконував Кон-Бендіт аудиторію радіо France Inter.

У прямому ефірі телебачення France 24 політик запропонував: «Треба заблокувати росіян у Криму так, щоб вони не змогли звідти нападати на Східну Україну».

На думку європейського депутата, війна на території нашої держави – це нагода об’єднати зусилля всіх членів Євросоюзу в боротьбі за мирне майбутнє континенту.

«Самі лише Франція та Німеччина в переговорному процесі – то ніщо», – переконанує він, не втомлюючись критикувати Брюссель за млявість.

Повністю текст статті «У пошуках загубленої дружби» читайте у черговому числі «Українського тижня» (№15).