Активісти знесли радянські інсталяції на Алеї Героїв Небесної Сотні (оновлено)

Суспільство
17 Серпня 2021, 15:02

Мер Києва Віталій Кличко 17 серпня прийшов на Алею Героїв Небесної сотні, оглянув конструкції та назвав їх зневагою до пам’яті загиблих на цьому місці патріотів. Так, Кличко доручив Департаменту міського благоустрою КМДА демонтувати "інсталяції", встановлені на Алеї Героїв Небесної сотні. 

 

"Місто не видавало жодних дозвільних документів на подібні "перформанси". Організацією відзначення Дня Незалежності, зокрема, концепцією та декораціями для святкових заходів опікується Офіс Президента. Розпорядженням КМДА до відзначення 30-річчя Незалежності України на Алеї Героїв Небесної сотні передбачене тільки покладання квітів. Керівництво Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності підтвердило, що встановлення "інсталяції" було погоджене з ним. Але, я переконаний, цей безлад треба прибрати", – підкреслив Віталій Кличко. Він назвав недоречним на місці, де загинули українські патріоти, встановлювати символи ностальгії за Радянським Союзом.

Фото: Станіслав Козлюк

Після цього інсталяцію почали ламати активісти "Нацкорпусу". Як повідомляє кореспондент Тижня з місця події, поліція намагалася цьому перешкодтти, але не надто активно. Після знесення двох інсталяцій із трьох втрутилися працівники полку поліції особливого призначення. Вони затримали кількох найактивніших учасників знесення інсталяції. Відбулися сутички. Один із затриманих, яких погрузили в автобус, прокричав з вікна: "Нас тут четверо і нас тут б'ють". Після цього автобус із затриманими поїхав з місця події.

Фото: Станіслав Козлюк

Фото: Станіслав Козлюк

Фото: Станіслав Козлюк

Національний музей Революції Гідності оприлюднив заяву, у якій пояснив, що про необхідність облаштувати простір алеї для відзначень 30 річниці Незалежності Музей повідомили усно. "На короткій зустрічі з організаторами заходів представників Музею повідомили, що планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення Незалежності – від часів трипілля до сьогодення. Нами було наголошено, що при цьому недопустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути погодженими з Офісом генерального прокурора", – йдеться на сторінці Музею у фейсбуці.

 

Також зазначається, що представники Музею звернули увагу на недопустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам’ять Героїв Небесної Сотні. Офіційного листа з детальнішим описом планованого облаштування алеї на адресу Національного музею Революції Гідності від організаторів заходів не надходило. 

 

"Організаторами заходів з відзначення 30 річниці проголошення Незалежності України є зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов’язані лише ставити до відома", – повідомили в Музеї, підкресливши, що музейно-меморіальний комплекс не уповноважений забороняти чи дозволяти такі заходи, як і впливати на їх сценарії.