Як розповіла керівник ГО "Український республіканський союз" Наталія Соколенко, її організація виходить із ГРМ.
За словами Соколенко, причиною такого рішення стало те, що Рада перестала виконувати свої функції і все більше скидається на те, що її дії координуються владою.
"Процеси стали нам не зрозумілими, почалися включення якихось членів, за яких ми не голосували. Додалося, з одного боку. Хаосу, а з іншого – якихось впливів, які я розцінюю як впливи Банкової", – сказала Соколенко.
"Зараз мені кажуть, що там уже й медведчуківські люди є", – додала вона.
Соколенко розповіла також, що пропонуватиме іншим організаціям також вийти із цієї ради.
Учасник ініціативи "Воля", громадський активість Єгор Соболєв також розповів, що припинив співпрацю з ГРМ, оскільки вона припинила займатись якось діяльність, а просто годинами проводить засідання та множить звернення і листи.
Він вважає, що ультиматумом опозиції Рада швидше грає на руку режиму Януковича.
"Громадські організації добре об'єднались під час Євромайдану, отого до 30 листопада. Після 1 грудня ми розділились і зараз не можемо створити спільного простору…Своїм ультиматумом владі, мені здається, ГРМ грає на користь Януковича, а не Майдану", – сказав активіст.
У свою чергу, Юрій Луценко висловив думку, що ГРМ пішла хибним шляхом.
За його словами, ГРМ є лише однією з організацій, яких на Майдані сотні, і вона не є чимось визначним.
"З будь-якими організаціями, які є на Майдані, я би вважав за необхідне говорити, навіть якщо вони мені не подобаються, а не ставити один одному ультиматуми", – пояснив свою позиція Луценко.
Він думає, що останні дії ГРМ можуть бути зв'язані із тими, хто хоче дискредитувати Майдан.
Нагадаємо, опозиційний депутат Олег Медуниця в ефірі "Громадського телебачення" заявив, що ультиматум Громадської ради Майдану щодо єдиного кандидата на президентські вибори – це ініціатива адміністрації Януковича. Він висловив переконання, що сама Громадська рада Майдану є проектом Банкової.
Як відомо, Громадська Рада Майдану – це координаційний орган громадських рухів, організацій, неполітичних об‘єднань та ініціатив Майдану створений для підтримки, взаємодії та координації спільних дій. До складу громадської ради можуть увійти будь-які організації за наступними критеріями: внесок організації у розвиток Майдану; Репутація; Непричетність до парламентських політичних сил; Недонорська організація; Нерадикальність (які сповідують не насильницькі дії).