Активісти трьох громадських організацій заявили про вихід з процесу переатестації в поліції через дії керівництва МВС

6 Червня 2016, 11:35

Ативісти громадських організацій «Автомайдан», «Комбат.ua» та «Народний тил» заявили про вихід з процесу переатестації у Національній поліції та зняття з себе відповідальності за його подальший перебіг. Про це активісти та екс-члени атестаційних комісій Павло Кащук, Роман Сініцин, Євген Голубенко, Олег Пушак та Катерина Бутко заявили під час прес-конференції 6 червня у Києві.

За їхніми словами, недоліки процесу переатестації виявили одразу після його початку, про що було повідомлено відповідні органи. Після завершення переатестації у п’яти регіонах відбулася перерва, під час якої мали усунути указані недоліки.

«Серед недоліків – заочна форма переатестації та невелика кількість часу на цей процес… Паузу взяли на понад місяць, але після того як атестація поновилася ми побачили, що контроль над процесом взяли представники МВС та «старої гвардії», – повідомили під час прес-конференції.

Читайте також: Атестат незрілості. Що стає на заваді кадровому оновленню Національної поліції

За словами активістів, більшість у комісіях отримали представники міністерства. Також представники МВС замість Рекрутингового центру Нацполіції почали організовувати відбір представників громадських організацій для участі у комісіях.

«Таким чином організовано комісію, яка атестувала у Києві керівний склад поліції областей», – додали активісти.

Серед інших проблем вони зазначили низький відсоток звільнень за підсумками процесу.

«Відсоток звільнень і так був малим, а зараз він критично малий. В одній з областей з 28 осіб керівного складу звільнили одну», – зазначив Сініцин.

Активісти заявили про вихід з процесу, який, за їхніми словами, «перетворюється на показуху».

Як повідомлялося, станом на кінець травня українські суди розглядали близько 900 позовів від поліцейських про оскарження висновків перевірки.