НОВИНИ

Українські суди розглядають близько 900 позовів від поліцейських про оскарження висновків перевірки

За словами адвоката, представника інтересів Нацполіції, більшість судових розглядів призначено на літо. Проте вже зараз можна говорити про доволі сумну для атестації статистику.

Як виявилося, колеса реформи пробуксовують у суворих українських реаліях, а профнепридатні міліціонери можуть цілком законно поновитися на своїх посадах у Національній поліції, попри рішення атестаційних комісій. Про це йдеться в матеріалі Тижня «Атестат незрілості».

Автори матеріалу зазначають, що підкидає хмизу у вогонь і той факт, що за півроку співбесід громадськість так і не побачила відкритих списків правоохоронців, які проходили атестацію. Тобто вона не може знати, кого з одіозних представників МВС узято на нову службу. Лишається хіба що стежити за судовими процесами, в яких раз по раз виринають персонажі на кшталт Григорія Мамки. Вони знаходять дірки в законах і стають до роботи у старій зручній системі. На інтернет-сторінках управлінь Нацполіції в областях, звісно, можна ознайомитися з результатами перевірок. Проте оприлюднені силовиками списки неповні. Скажімо, якщо говорити про Київ, то Головне управління Нацполіції оприлюднило перелік лише 80 прізвищ тих, хто пройшов перевірку. При цьому на апеляцію подали 70.

Водночас Тиждень дістав інші дані. Відповідно до запиту народного депутата Ігоря Луценка на початок квітня атестаційні комісії ГУ Нацполіції Києва розглянули 7075 матеріалів щодо особового складу. І прийняли такі рішення: обійманим посадам відповідають 5672 працівники; заслуговує на підвищення 281; підлягають переведенню на нижчу посаду через службову невідповідність 346, із яких перевели 215; мають бути звільнені через службову невідповідність 776 працівників, із котрих на початок квітня вже звільнили 679.

Як і варто було очікувати, йдеться в матеріалі, така кількість невдоволених правоохоронців подалася оскаржувати результати в суд. За словами адвоката, представника інтересів Нацполіції Олега Волошиновича, більшість судових розглядів призначено на літо. Проте вже зараз можна говорити про доволі сумну для атестації статистику.

За інформацією Тижня, нині розглядають приблизно 900 позовів про оскарження висновків перевірки. При цьому майже в 40 випадках є рішення судів перших інстанцій. І тут стара система перемагає реформу: на чотирьох поновлених неатестованих екс-міліціонерів припадає тільки один, у задоволенні вимог якого Феміда відмовила.

«У нас близько тисячі оскаржень у суді. Понад сотня судових рішень. Баланс приблизно такий: 85% зобов’язують нас повернути звільнену людину на роботу, 15% ухвалені на користь Нацполіції. Тобто він абсолютно від’ємний», — розповів у коментарі Тижню радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.