Активісти назвали нардепів, які пропустили всі засідання Ради в липні — інфографіка

1 Серпня 2017, 22:42

У липні Верховна Рада працювала в сесійній залі п'ять днів, провела сім засідань, на яких відбулося 211 голосувань. Згідно з даними офіційного сайту парламенту, вісім депутатів з невідомих причин не зареєструвалися письмово і жодного разу не голосували. Про це повідомляє громадський рух "ЧЕСНО".

Читайте також: У КВУ розповіли, скільки мільйонів вирахували із зарплат нардепів-прогульників у цьому році

Активісти проаналізували відвідування депутатів у липні 2017 року. Серед парламентарів, які пропустили всі пленарні засідання присутні: Сергій Власенко ("Батьківщина"), Олександра Кужель ("Батьківщина"), Сергій Клюєв (позафракційний) – оголошений у міжнародний розшук Інтерполом, Євген Бакулін ("Опозиційний блок") – фігурант антикорупційних розслідувань, Іван Мирний ("Опозиційний блок"), В'ячеслав Богуслаєв ("Воля народу"), Олександр Онищенко ( "Воля народу") – депутат, який ховається в Лондоні від кримінального переслідування стосовно розкрадання майна "Укргазвидобування" та Михайло Хміль ( "Народний фронт"). Повідомляється, що четверо з цих восьми депутатів були відсутні також у червні.

Крім того, активісти проаналізували фракційні прогули голосувань і оприлюднили такі результати: найбільше голосувань пропустили народні обранці від "Батьківщини" (34,7%) та позафракційні депутати (25,6%), найменше – депутати від БПП (були присутні при 89,9% голосувань) і "Самопомочі" (при 89,8% голосувань).

Нагадаємо, що навіть 100%-го прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати “недоторканних”, — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера, з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті “Голос України”.