НОВИНИ

У КВУ розповіли, скільки мільйонів вирахували із зарплат нардепів-прогульників у цьому році

За даними дослідження, лише 10% депутатів відвідали всі засідання Ради в 2017 році.

Цьогоріч із заробітної плати народних депутатів, які пропускали засідання Верховної Ради, вирахували 1,7 млн грн. Про це йдеться у відповіді Апарату Верховної Ради на запит Комітету виборців України.

Як повідомили в Апараті Ради «внаслідок нарахування заробітної плати лише за фактично відпрацьовані дні, за перший квартал 2017 року утворилася економія коштів, передбачених на виплату заробітної плати народним депутатам України, у сумі 1748,7 тисяч гривень».

За даними дослідження КВУ, лише 10% (41 із 423) депутатів відвідали всі засідання Ради в 2017 році. Решта нардепів пропустили одне чи кілька засідань парламенту, відповідно, вони не отримали частину зарплати, адже якщо депутат пропускає пленарне засідання, то зарплата йому за цей час не нараховується.

Окремі депутати не з’являлися в парламенті впродовж місяців. Так, в січні-лютому п’ятеро нардепів пропустили всі засідання Ради, в березні – восьмеро, в квітні – семеро. У квітні всі засідання Ради за даними письмової та електронної реєстрації пропустили Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Петро Сабашук, Євген Бакулін, Вячеслав Богуслаєв, Олександр Онищенко, Сергій Клюєв.

Загалом у 2017 році за даними письмової реєстрації найкраще відвідували засідання Ради депутати Народного Фронту (86% депутатів фракції було зареєстровано), БПП (84%) та Радикальної партії Олега Ляшка (84%). Найгірше – «Волі Народу» (64%) та «Відродження» (65%).

У КВУ також зазначили, що в 2017 році відбулося 42 пленарні засідання Ради.

Нагадаємо, раніше в Комітеті виборців назвали політичні партії, які не подали звіти про використання бюджетних коштів. Крім того, КВУ нарахував 119 нардепів-мільйонерів, які отримували компенсацію на житло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.